Wizyta studyjna w Dowództwie Garnizonu Warszawa

Słuchacze zostali zapoznani z zadaniami Dowództwa Garnizonu Warszawa w obszarze organizacji oficjalnych uroczystości za granicą z zaakcentowaniem konieczności koordynacji niektórych przedsięwzięć w tym zakresie z Attaché.

DGW

DGW

Jednym z praktycznych elementów szkolenia było złożenie wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza przez delegację grupy oficerów biorących udział w szkoleniu oraz dokonanie wpisu do księgi pamiątkowej.

DGW

Ostatnim punktem programu wizyty studyjnej było zwiedzanie Sali Tradycji Dowództwa Garnizonu Warszawa, gdzie oficerowie zapoznali się z ważną częścią historii stolicy oraz samego Dowództwa.

DGW

Wizyta studyjna połączona ze szkoleniem jest jednym z ważniejszych elementów profesjonalnego przygotowania oficerów mających zajmować stanowiska Attaché Obrony. Kształcenie oficerów wyznaczonych do pełnienia służby na stanowiskach Attaché jest realizowane przez Wydział Wojskowy Akademii Sztuki Wojennej przy współudziale Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych MON oraz wsparciu innych instytucji zarówno wojskowych jak i cywilnych.

Informację wytworzył:
Sławomir Piotrowski
Informację wprowadził/ostatnio modyfikował:
Jakub Borucki
Data wytworzenia informacji:
2018-04-10
Data ostatniej zmiany:
2018-04-10
Data dodania i edycji:
2018-04-10 12:32:58 :
Jakub Borucki